Zaufali nam Klienci – Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji w pracy Firm DDD

Zadzwoń do nas: +48 534 534 312

Branża DDD cały czas się zmienia. Co rusz pojawiają się nowe zagrożenia, a co za tym idzie – nowe metody walki z wirusami, bakteriami czy szkodnikami latającymi i biegającymi. Konieczność podnoszenia kwalifikacji w dziedzinie DDD jest nieodzownym elementem pracy w dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.

Szkolenia branżowe DDD

Zadaniem deratyzatorów, dezynfektorów i dezynsektorów jest ochrona zdrowia i życia ludzi oraz ich bezpośredniego środowiska przed skutkami obecności i działalności szkodników sanitarnych oraz szkodników o znaczeniu gospodarczym. W praktyce oznacza to, że pracownicy DDD likwidują owady i gryzonie, ale też bakterie, wirusy i grzyby, niepożądane ze względów sanitarno-epidemiologicznych na terenie domów prywatnych, budynków użyteczności publicznej i w każdym innym miejscu, gdzie taki problem wystąpi. W tym celu konieczne jest planowanie działań prewencyjnych, stosowanie chemicznych, fizycznych i biologicznych metod zwalczania szkodników oraz dokumentowanie wykonanych czynności. Praca osoby zatrudnionej w branży DDD obejmuje sprawdzenie danego terenu, określenie rodzaju szkodników i wielkości ich populacji, oraz miejsca występowania, następnie zaplanowanie działań mających na celu likwidację zagrożenia – w tym dobór odpowiednich środków i wreszcie przeprowadzenie deratyzacji, dezynsekcji czy dezynfekcji, a także udzielenie rad i wskazówek dotyczących postępowania po zabiegach. Jak widać praca na stanowisku DDD wymaga szerokiej, profesjonalnej wiedzy i odpowiednich umiejętności, a dodatkowo wiąże się z wieloma zagrożeniami, które wynikają ze stosowania preparatów biobójczych i środków ochrony roślin. Jak na ironię do podjęcia pracy w branży DDD nie jest wymagane posiadanie określonego poziomu wykształcenia, przez co na rynku pojawia się szereg nieskutecznych firm oferujących swoje usługi. Niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną osoby zainteresowane pracą w DDD zdobywają poprzez praktykę w zakładzie pracy lub uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach. Dlatego przed nawiązaniem współpracy z konkretną firmą warto sprawdzić, czy jej pracownicy odbyli niezbędne kursy i szkolenia organizowane pod merytorycznym nadzorem uczelni, instytucji lub stowarzyszenia kompetentnego w zakresie deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji. Szkolenia powinny obejmować zarówno dostarczenie niezbędnej wiedzy z zakresu mikrobiologii (bakterii, wirusów i grzybów) i biologii (owadów i gryzoni), metod fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych zwalczania szkodników, stosowania środków chemicznych i działań profilaktycznych a także obsługi maszyn i urządzeń takich jak opryskiwacze, zamgławiacze czy ozonatory ale także tych służących do monitorowania np. lampy owadobójcze, karmniki, pułapki i detektory. Dochodzi też kwestia ciągłego podnoszenia kwalifikacji – pracownicy powinni odbywać kursy i szkolenia regularnie, ponieważ branża DDD nie jest stała – owady i gryzonie ewoluują (mogą np. uodpornić się na daną substancję) lub pojawiają się nowe zagrożenia (np. z innych krajów).

Jako firma, która od lat działa na rynku usług DDD doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest nieustanne zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności poprzez uczestnictwo w nowoczesnych kursach i szkoleniach. Stałe podnoszenie kwalifikacji w zawodzie deratyzatora, dezynfektora i dezynsektora przekłada się na wysoką jakość pracy. Dzięki nim jesteśmy po prostu skuteczni, czego potwierdzeniem jest liczne grono stałych klientów, którzy wiedzą, że nigdy nie zawodzimy.

Obsługa Klienta

Firma D3 Hammerling funkcjonuje od 1985r. – możemy więc pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ale także kadrą wykwalifikowanych pracowników i specjalistycznym sprzętem, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo prowadzonych przez nas prac. Najważniejsze jednak, że naszych klientów obsługujemy kompleksowo:

 • oceniamy zagrożenie związane z obecnością szkodników/ innych czynników;
 • lokalizujemy drogi przemieszczania się szkodników;
 • prowadzimy kontrolę obecności szkodników;
 • zwalczamy szkodniki stosując najnowocześniejsze metody fizyczne, mechaniczne, chemiczne i biologiczne;
 • prowadzimy instruktaż dla klientów o zagrożeniach wynikających z zastosowania danych środków chemicznych oraz stosowaniu działań profilaktycznych;
 • dokumentujemy wykonywane przez nas zabiegi i wystawiamy niezbędne zaświadczenia;
 • organizujemy stanowiska pracy zgodnie z zasadami i przepisami BHP, ochrony ppoż. i ochrony środowiska.

Mamy na uwadze zarówno skuteczność, jak i dobro naszych Klientów, dlatego każdą sprawę traktujemy indywidualnie – opracowujemy dedykowany program zwalczania szkodników i profilaktyki sanitarnej, dostosowujemy czas zabiegów tak, by miały one jak najmniejszy wpływ na funkcjonowanie zakładu pracy, przedsiębiorstwa, czy osoby prywatnej, problem usuwamy możliwie jak najszybciej i dyskretnie, a przeze wszystkim bezpiecznie.

Zaufanie Klientów

Najlepszą wizytówką każdej firmy są jej zadowoleni Klienci. Firmie D3 Hammerling zaufali zarówno klienci prywatni, jak i instytucjonalni. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Z naszych usług korzystają:

 • punkty i lokale gastronomiczne oraz firmy z branży spożywczej;
 • zakłady przemysłowe i komunalne;
 • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe;
 • szkoły i przedszkola,
 • fermy drobiu i inne obiekty hodowlane;
 • piekarnie i cukiernie;
 • placówki służby zdrowia;
 • hotele, motele, campingi;
 • obiekty użyteczności publicznej;
 • osoby prywatne (właściciele domków jednorodzinnych i mieszkań).

Świadczą o nas dobre opinie

Nasi klienci chętnie dzielą się swoim zdaniem na temat współpracy z nami – zarówno jeśli chodzi o działania interwencyjne, jak i wieloletnią współpracę. Ocena firmy D3 Hammerling w Google to 5 gwiazdek na 5 możliwych, a trzeba dodać, że wystawiono tam aż 269 opinii (stan na dzień 21.06.2022r.).

Otrzymane certyfikaty

Skuteczność naszej pracy potwierdzają też liczne certyfikaty, m.in. te przyznane ostatnio:

 • Certyfikat „Przedsiębiorstwo Godne Zaufania” – wyróżnienie przyznawane przez Instytut Badań Konsumenckich na podstawie nieposzlakowanej opinii wśród klientów. Zostaliśmy uznani firmą z branży DDD, która kładzie szczególny nacisk na dbałość o dobre relacje z klientami i świadczy usługi na najwyższym poziomie.
 • Certyfikat „Marka uznana na polskim rynku” – jest wyróżnieniem Instytutu Badań Marki przyznawanym przedsiębiorstwom, które w sposób szczególny dbają o swoich klientów, pracowników i partnerów biznesowych.
 • Orły Czystości 2022 – drugie miejsce w Bydgoszczy.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Klientom. Ze swojej możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nasze usługi pozostawały na najwyższym poziomie.