Ozonowanie jako najskuteczniejsza forma dezynfekcji w klubach sportowych, centrach fitness oraz obiektach sportowych

Zadzwoń do nas: +48 534 534 312

Ozonowanie to niezbędny zabieg dezynfekcji w obiektach sportowych, centrach fitness oraz klubach sportowych. Po intensywnych zajęciach fitness w salach znajduje się dużo wilgoci, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Systematyczna dezynfekcja pozwala zachować bezpieczeństwo oraz czystość obiektów sportowych.

Dezynfekcja poprzez ozonowanie w obiektach sportowych na przykładzie FitDanceFun, Oddział Błonie oraz Fordon

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie to przede wszystkim bezpieczne, najszybsza i najskuteczniejsza metoda dezynfekcji i oczyszczania bez wykorzystywania chemii. Jest to technika ciesząca się niezwykłym powodzeniem w stosowaniu zarówno w miejscach użyteczności publicznej (tj. hotele, kluby, szpitale, przychodnie etc.), zakładach pracy (np. w biurach, magazynach), a w obecnych czasach często wykorzystywana również w prywatnych gospodarstwach domowych. Usuwa bakterie, wirusy, roztocza, pleśń, grzyby i wiele innych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Ozonowanie to proces zamiany dwuatomowej cząsteczki tlenu w trójatomową cząsteczkę ozonu przy użyciu wyładowań elektrycznych. Trójatomowa cząsteczka tlenu jest bardzo aktywna i niezwykle szybko rozpada się. Powstaje wówczas tlen w postaci atomowej z wolnym podwójnym wiązaniem. Taki atom bardzo łatwo reaguje z innymi cząsteczkami, utleniając je. Następuje wówczas proces utleniania, zwłaszcza związków orgacznicznych. Ozon dzięki swojej wysokiej aktywności chemicznej zaliczany jest do najsilniejszych środków dezynfekcyjnych. Wykazuje 50krotnie skuteczniejsze i 3000 razy szybsze działanie niż chlor.

Dlaczego i jak często należy dezynfekować obiekty sportowe?

Obiekty sportowe, przede wszytkim centra fitness i sale fitness należy dezynfekować, aby usunąć wszystkie patogenne drobnoustroje. W środowiskach o wysokiej wilgotności oraz podwyższonej temperaturze otoczenia następuje bardzo szybki proces rozmnażania się zwłaszcza bakterii, wirusów i grzybów. Aby oczyścić powietrze, powierzchnie użytkowe oraz inne elementy w obiekcie sportowym należy regularnie ozonować te miejsca.

Jak często należy wykonywać dezynfekcję opryskową lub ozonowanie? Dezynfekcja opryskowa służy przede wszystkim do usuwania drobnoustrojów z łatwo dostępnych elementów i akcesoriów sportowych ora powierzchni użytkowych. Ozonowanie w salach fitness pozwala na usunięcie większości patogennyh drobnoustrojów z powierzchni oraz z głębi materiałów ozonowanych. Ozon rozprzestrzenia się po całej obiętości obiektu sportowego. Dezynfekuje wszystkie powierzchnie oraz penetruje materiały, nie tylko porowate i gąbczaste.

Zgodnie z naszym doświadczeniem oraz prowadzonymi regularnymi dezynfekcjami poprzez ozonowanie w klubach sportowych odpowiadamy: Dezynfekcję należy przeprowadzać regularnie, przynajmniej raz w miesiącu.

Zalecamy ozonować obiekty sportowe również po każdym intensywnym treningu sportowym takim jak:

  • trampoliny fitness,
  • zumba fitness,
  • ABT,
  • TRX,
  • inne treningi cardio o zwiększonej intensywności.

Ozonowanie jako najlepsza metoda dezynfekcji całej powierzchni studia fitness oraz neutralizacja zapachów

Ozonowanie jest jak zapobieganie oraz usuwanie zarazków ! Podczas ozonowania studia fitness następuje niszczenie bakterii, grzybów i wirusów nie tylko z płaskich powierzchni typu podłogi, ale również ze sprzętu, który wykorzystywany jest podczas zajęć. Dodatkowo ozon penetruje wgłąb ścian, podłóg, szybów wentylacyjnych oraz inny trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo niszczy się roztocza z wszelkich wykładzin, mat znajdujących się na sali fitness. Następuje rozpad mikroorganizmów dzięki intensywnemu procesowi utleniania. Ozonowanie pozwala również na odświeżenie wnętrza sal fitness, sterylizację i eliminację nawet najbardziej nieprzyjemnych zapachów, niszczenie bakterii w sanitariatach, dezaktywację toksyn, a nawet dezynsekcję.

Oczyszczanie powietrza oraz usuwanie drobnoustrojów chorobotwórczych w środowisku o podwyższonej wilgotności i temperaturze

W przypadku wysokiej temperatury w pomieszczeniach, kiedy robi się ciepło, rozwijają się różne drobnoustroje – bakterie, wirusy, roztocza, pleśń, grzyby i inne. Po zajęciach, które prowadzone są w klubach fitness, człowiek wydziela bardzo dużo ciepła, a podczas oddychania może nastąpić wzrost rozwoju tego typu drobnoustrojów. W ofercie klubu fitness znajdują się zajęcia o dużej intensywności takie jak Zumba Fitness, Fitness na Trampolinach, Fitness w butach do skakania i głównie po nich należy przeprowadzać ozonowanie. Po zajęciach o mniejszej intensywności wystarcza dezynfekcja opryskowa.

Pozytywne aspekty regularnego ozonowania pomieszczeń fitness oraz sal sportowych

W centrach fitness jednym z najważniejszych zauważalnych efektów jest oczyszczenie powietrza. Ozonowanie pozwala na usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz odświeżenie powietrza w całym obiekcie. Nieprzyjemne zapachy związane z treningami nawet o niższej intensywności to problem w wielu klubach sportowych i salach fitness. Odświeżacze powietrza jedynie maskują nieprzyjemne zapachy. Nawet jeśli odświeżacz przemysłowy zneutralizuje nieprzyjemny zapach oraz część zanieczyszczeń, to nie wyeliminuje wszystkich drobnoustrojów. Zalecamy regularne profesjonalne ozonowanie obiektów fitness i sportowych.

Profesjonalna dezynfekcja to jedyny skuteczny sposób oczyszczania klubów fitness i obiektów sportowych

Przed korzystaniem z usług D3Hemmerling w klubach fitness FitDanceFun Fordon oraz Błonie prowadzona była dezynfekcja opryskowa. Jest to przede wszystkim dezynfekcja miejscowa o mniejszej skuteczności niż ozonowanie. Dezynfekcja przez ozonowanie działa na powierzchnie, ale również penetruje do kilku cm w głąb powierzchni zwłaszcza porowatej.

Zadzwoń +48 534 534 312 i zamów usługę ozonowania w swoim klubie fitness lub obiekcie sportowym