Blog

Zadzwoń do nas: +48 534 534 312

 • 04/12/2023 0 Komentarze
  Karaluchy i prusaki w ekspresie do kawy lub zmywarce? Jeśli były przyczyną usterki urządzenia, serwis jej nie naprawi

  Mamy złe wieści dla wielbicieli kawy z ekspresu – urządzenia mogą stać się siedliskiem karaluchów lub prusaków. Wilgoć i ciepło emitowane przez ekspres, a także płyny rozlane wokół i zabrudzenia wewnątrz urządzenia przyciągają robaki. Te przedostają się do środka, a ponieważ są nosicielami wielu bakterii i pleśni, zanieczyszczają przyrządzane napoje, stwarzając tym samym zagrożenie dla naszego zdrowia.

  Dowiedz się więcej
 • Jak przygotować mieszkanie do odplukswiania
  28/08/2023 0 Komentarze
  Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

  Pluskwy domowe, często nazywane też łóżkowymi należą do najbardziej uciążliwych, a przy tym trudnych do usunięcia pasożytów żerujących na człowieku. Owady kryją się nie tylko w łóżku. Zwykle przemieszczają się też w inne, trudnodostępne miejsca – szczeliny w meblach obitych tapicerką, pod obrazy, wykładziny, w otwory w gniazdkach elektrycznych, na listwy przypodłogowe, itd. Słowem – mogą opanować całe mieszkanie w mgnieniu oka. W takiej sytuacji nie pomogą domowe sposoby na pluskwy ani preparaty owadobójcze dostępne na rynku. Trzeba skorzystać z profesjonalnej usługi odpluskwiania, jednak najpierw należy przygotować mieszkanie do odpluskwiania.

  Dowiedz się więcej
 • Dezynsekcja Bydgoszcz - zwalczanie prusaków, francuzów i karaluchów w Bydgoszczy
  24/07/2023 0 Komentarze
  Dezynsekcja – cena Bydgoszcz, czyli o kosztach dezynsekcji w Bydgoszczy

  Insekty w domu to nie tylko dyskomfort dla jego mieszkańców, ale przede wszystkim zagrożenie – owady mogą być transmiterami patogenów wywołujących niebezpieczne choroby. W takiej sytuacji skutecznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie dezynsekcji – zabiegów mających na celu usunięcie tych niechcianych gości. Dezynsekcja wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności, użycia specjalistycznych środków i sprzętu, a także zachowania szczególnej ostrożności, dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnych firm działających na rynku DDD. Ceny za ich pomoc mogą się różnić – zależą od wielu czynników. Sprawdźmy, ile kosztuje dezynsekcja w województwie kujawsko-pomorskim, przede wszystkim w Bydgoszczy.

  Dowiedz się więcej
 • Gniazda pluskwy domowej na ścianach i na ramach łóżek - odpluskwianie Bydgoszcz, cena
  22/07/2023 0 Komentarze
  Odpluskwianie – cena Bydgoszcz, czyli o kosztach dezynsekcji w Bydgoszczy

  Od kilku lat rejestrujemy znaczny wzrost populacji pluskiew domowych – niewielkich owadów, które odżywiają się krwią ludzi. W dużych miastach, także w Bydgoszczy, w przypadku inwazji tego gatunku mówi się już o plagach, a ponieważ ich samodzielne zwalczanie zwykle jest mało skuteczne, niemal każdego dnia pracownicy firm DDD przyjmują nowe zlecenie. Profesjonalna dezynsekcja pluskiew, nazywana odpluskwianiem wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, a jej koszty zależą od kilku czynników. Jeśli masz problem z pluskwami i chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje odpluskwianie, a także, od czego zależy cena zabiegu, zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej.

  Dowiedz się więcej
 • Usuwanie myszy, szczurów i innych gryzoni, czyli skuteczna deratyzacja w Bydgoszczy
  21/07/2023 0 Komentarze
  Deratyzacja – cena Bydgoszcz, czyli o kosztach deratyzacji w Bydgoszczy

  Gryzonie takie jak szczury, myszy czasem nawet kuny pojawiają się w naszych domach, mieszkaniach i biurach nader często – to jeden z najpopularniejszych problemów, z jakimi zmagają się pracownicy firm oferujących usługi z zakresu DDD. Szkody związane z ich obecnością mogą być nie tylko kosztowne (zwierzęta niszczą instalację termiczną, przegryzają rury i kable, dewastują meble i urządzenia, zanieczyszczają żywność), ale przede wszystkim niebezpieczne (gryzonie są nosicielami groźnych pasożytów i chorób). Zakładamy, że do zwalczania gryzoni nie trzeba nikogo przekonywać. Sęk w tym, że usunięcie myszy czy szczurów na własną rękę to dość trudne zadanie. Niejednokrotnie konieczna jest pomoc specjalistów, która jak wszystko kosztuje. Jeśli zmagasz się z plagą gryzoni i chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje profesjonalna deratyzacja, zapoznaj się z poniższym artykułem.

  Dowiedz się więcej
 • Dezynfekcja opryskowa oraz ozonowanie - cena dezynfekcji w Bydgoszczy
  05/05/2023 0 Komentarze
  Dezynfekcja – cena Bydgoszcz, czyli o kosztach dezynfekcji w Bydgoszczy

  Odpowiemy od czego zależy cena dezynfekcji oraz jakie są stawki za dezynfekcje w Bydgoszczy i okolicach od 2023 roku.

  Większość z nas zwraca uwagę na warunki sanitarne w miejscu, w którym przebywamy. Utrzymanie odpowiedniej higieny w pomieszczeniach użytkowych jest standardem, który sprawia, że czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Między innymi dlatego markety pełne są półek z produktami do sprzątania, których użycie ma nam zagwarantować nieskazitelną czystość. Oczywiście mycie powierzchni przy użyciu dostępnych na rynku środków pozwoli utrzymać porządek, ale nie usunie wirusów, bakterii i grzybów. W tym celu niezbędna będzie dezynfekcja, czyli odkażanie powierzchni i pomieszczeń – proces, który doprowadzi do zniszczenia drobnoustrojów. Przeprowadzenie dezynfekcji warto powierzyć profesjonalnej firmie specjalizującej się w usługach DDD. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicach, świetnie trafiłeś. Poniżej znajdziesz informację o tym, jak przeprowadza się dezynfekcję i ile zabieg ten może kosztować w województwie kujawsko - pomorskim.

  Dowiedz się więcej
 • Utylizacja gryzoni padłych po deratyzacji trutkami antykoagulacyjnymi
  16/03/2023 0 Komentarze
  Dlaczego należy utylizować padłe gryzonie? Jak pozbyć się padłych szczurów i myszy?

  Utylizacja padłych gryzoni jest bardzo ważna i konieczna. Po deratyzacji w ciałach gryzoni często znajdują się trutki antykoagulacyjne lub inne, które mogą być szkodliwe dla ludzi, zwierząt lub środowiska. Na właścicielach obiektów spoczywa obowiązek właściwej utylizacji padłych gryzoni. Oczywiście można zlecić utylizację gryzoni firmie, która dokonuje deratyzację.

  Dowiedz się więcej
 • Wtyki amerykańskie po dezynsekcji - szkodniki w iglakach
  31/08/2022 0 Komentarze
  Wtyki amerykańskie - jak wyglądają i skąd się wzięły w Polsce

  Wtyki Amerykańskie pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, ale ich populacja z roku na rok jest coraz większa. Dokuczają nam szczególnie jesienią, kiedy temperatura na zewnątrz spada i są zmuszone szukać schronienia na zimę.

  Dowiedz się więcej
 • Zaufali nam Klienci - drugie miejsce w Bydgoszczy w plebiscycie Orły Czystości 2022 - nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje DDD
  20/07/2022 0 Komentarze
  Zaufali nam Klienci - Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji w pracy Firm DDD

  Branża DDD cały czas się zmienia. Co rusz pojawiają się nowe zagrożenia, a co za tym idzie – nowe metody walki z wirusami, bakteriami czy szkodnikami latającymi i biegającymi. Konieczność podnoszenia kwalifikacji w dziedzinie DDD jest nieodzownym elementem pracy w dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.

  Dowiedz się więcej
 • Tak wygląda kleszcze w powiększeniu na skórze człowieka
  30/04/2022 0 Komentarze
  Kleszcze, zagrożenie większe niż myślisz – dowiedz się wszystkiego na temat kleszczy, jak wyglądają i jak się wgryzają

  Kleszcze są ogromnie niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi – przenoszą choroby, atakujące nasz układ nerwowy i immunologiczny – ich konsekwencją mogą być ciężkie dysfunkcje mózgu, serca, a nawet śmierć. Jedną z takich chorób jest borelioza – tylko w 2018 roku kleszcze zaraziły nią ponad dwadzieścia tysięcy Polaków (dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego).

  Dowiedz się więcej
 • Pluskwa żerujaca na człowieku. Alkohol etylowy zmniejsza ryzyko ugryzienia - pokąsania przez pluskwę domową.
  31/03/2022 0 Komentarze
  Pijane pluskwy

  Pluskwy potrafią uprzykrzyć życie. Sam fakt, że są pasożytami żywiącymi się naszą krwią jest odstręczający, a jeśli weźmiemy pod uwagę ich odporność na wiele substancji chemicznych (pestycydy) i szybkie tempo rozwoju, powinniśmy czuć się co najmniej „mocno zaniepokojeni”.

  Dowiedz się więcej
 • Szubak, czyli chrząszcz Attagenus
  22/01/2022 0 Komentarze
  Szubaki co to za owady i jak wygląda szubak

  Szubak jest chrząszczem z rodziny skórnikowatych. Szubak to chrząszcz Attagenus. W Europie, a (dokładnie w Moskwie) został zaobserwowany w latach 60. XX wieku, przy czym do Polski trafił dopiero w 2000 roku. 21 lat to stosunkowo niewiele na rozpowszechnienie informacji o szkodliwej działalności nowego, inwazyjnego gatunku owadów.

  Dowiedz się więcej
 • Karaczany - fracuzy pod tynkiem w ścianie domu mieszkalnego - plaga prusaków w polskich domach
  30/11/2021 0 Komentarze
  Czy prusaki, francuzy i karaluchy są groźne? Inwazja karaczanów w polskich mieszkaniach.

  W ciągu ostatniego roku liczba zgłoszeń dotyczących obecności owadów z rzędu karaczanów (lepiej znanych pod nazwami takimi jak karaluchy, prusaki czy francuzy) w domach, lokalach mieszkalnych i nieruchomościach komercyjnych w Polsce wzrosła o 69%.

  Dowiedz się więcej
 • Kopiec kreta i deratyzacja jako jedyna skuteczna metoda pozbycia się kreta z działki
  30/11/2021 0 Komentarze
  Krety atakują mój ogródek - jak się pozbyć kretów z działki?

  Kret żyjący w Twoim ogrodzie lub na działce może być sporym utrapieniem. Drąży w ziemi korytarze, uszkadzając przy tym system korzeniowy roślin, o które tak skrupulatnie starasz się dbać. Dodatkowo – wyrzucana podczas drążnia ziemia tworzy na trawniku nieestetycznie wyglądające kopce. W artykule poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na walkę z tym szkodnikiem.

  Dowiedz się więcej
 • Trampoliny fitness Fordon FitDanceFun oraz Fitness Błonie - konieczność ozonowania po intensywnych zajęciach fitness
  12/11/2021 0 Komentarze
  Ozonowanie jako najskuteczniejsza forma dezynfekcji w klubach sportowych, centrach fitness oraz obiektach sportowych

  Ozonowanie to niezbędny zabieg dezynfekcji w obiektach sportowych, centrach fitness oraz klubach sportowych. Po intensywnych zajęciach fitness w salach znajduje się dużo wilgoci, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Systematyczna dezynfekcja pozwala zachować bezpieczeństwo oraz czystość obiektów sportowych.

  Dowiedz się więcej
 • Ćmianki, ćmiankowate, to małe muchówki w kuchniach, łazienkach i miejscach z żywnością
  31/10/2021 0 Komentarze
  Ćmianki - małe muszki w domu, łazience, magazynie, czyli muchówki niszczące zapasy spożywcze

  Choć ćmiankowate, ćmianki, bo pod taką nazwą występują w fachowej nomenklaturze, nie są jeszcze powszechnie znane, mogą przysporzyć wielu problemów. Ich irytująca obecność w naszych kuchniach, łazienkach, piwnicach czy magazynach na żywność zwykle oznacza wysoką wilgotność, a same owady mogą przenosić drobnoustroje wywołujące alergie lub napady astmy. W artykule wyjaśniamy jak rozpoznać ćmianki i jakie działania podjąć, by pozbyć się ich kompleksowo.

  Dowiedz się więcej
 • Magazyny w Bydgoszczy oraz dodatki do żywności - dezynsekcja prewencyjna oraz deratyzacja prewencyjna
  02/10/2021 0 Komentarze
  Prewencyjna dezynsekcja i deratyzacja w magazynach z żywnością

  Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem odpowiadasz za żywność, którą przechowujesz, produkujesz, przetwarzasz lub wprowadzasz do obrotu. Powinieneś więc dołożyć wszelkich starań, by Twoje produkty były bezpieczne, w tym wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń.

  Dowiedz się więcej
 • Szczur w piwnicy, jak odróżnić szczura od myszy
  30/07/2021 0 Komentarze
  Szczur czy mysz? Gryzonie w naszym domu, czyli jak odróżnić najpopularniejsze szkodniki – szczury od myszy.

  Zarówno szczury jak i myszy, to zwierzęta synantropijne, czyli nieoswojone i niehodowane przez człowieka (z wyłączeniem gryzoni „klatkowych”), ale silnie związane z jego siedliskami i działalnością z uwagi na korzyści, jakie czerpią – schronienie i łatwy dostęp do wody i pożywienia. Ich obecność jest oczywiście wyjątkowo niepożądana, nie tylko z uwagi na materialne szkody, które wyrządzają (mogą uszkodzić izolację termiczną lub wodociągową, a nawet fundamenty budynku), ale przede wszystkim, dlatego że są nosicielami groźnych pasożytów i chorób. W naszym artykule wyjaśnimy jak odróżnić szczury od myszy i najważniejsze – jak sobie z nimi poradzić.

  Dowiedz się więcej
 • Odpluskwianie - jak skutecznie pozbyć się pluskiew? Pluskwy domowe pod łózkiem
  16/04/2021 0 Komentarze
  Odpluskwianie, czyli jak skutecznie pozbyć się pluskiew domowych

  Odpluskwianie, to dezynsekcja skierowana przeciwko pluskwom. Wykorzystuje się środki chemiczne lub fizyczne metody, aby usunąć pluskwy z domu lub innych obiektów.

  Dowiedz się więcej
 • Rybiki cukrowe w mieszkaniu, w kuchni i łazience
  29/03/2021 0 Komentarze
  Rybiki cukrowe w domu, w łazience

  Rybiki cukrowe to niewielkie, ładnie ubarwione, pierwotne bezskrzydłe owady. Można je spotkać zarówno w domach, jak i w naturze. Rybiki są częstymi mieszkańcami kuchni i łazienek.

  Dowiedz się więcej
 • Pchła i pluskwa, czym się różnią
  20/03/2021 0 Komentarze
  Czy to pchła, czy to pluskwa, czyli podobieństwa i różnice między najpopularniejszymi pasożytami zewnętrznymi

  Pchła ludzka i pluskwa domowa to dwa najczęściej spotykane i najbardziej kłopotliwe pasożyty, żerujące na człowieku. Insekty żywią się krwią ludzi (a w mniej sprzyjających warunkach także zwierząt) i zostawiają na naszej skórze uciążliwe, często bolesne ślady po ugryzieniach.

  Dowiedz się więcej
 • Kuna leśna w środowisku ludzkim powoduje zniszczenia, przegryza przewody w samochodach i zabija kury
  11/03/2021 0 Komentarze
  Kuna - uroczy ssak i doskonały myśliwy, który przegryza osłony i przewody w samochodach i niszczy otoczenie człowieka

  Kuna to uroczy puszysty ssak należący do rodziny łasiczkowatych, który jest utalentowanym i żądnym krwi myśliwym. Zwierzęta należące do tego gatunku są nieduże, ale bardzo sprytne i zwinne, czym dorównuja kotom. Powodują one bardzo wiele zniszczeń w otoczeniu człowieka, w domach, kurnikach, gospodarstwach, ale również w samochodach, garażach i magazynach.

  Dowiedz się więcej
 • Ozonowanie pomieszczeń i dezynfekcja
  01/03/2021 0 Komentarze
  Ozonowanie, czyli dezynfekcja przy pomocy ozonu

  Co to jest ozon? Ozon, to cząsteczka tlenu, która składa się z trzech atomów a nie z dwóch. Ozonowanie jest to najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych i nieprzyjemnych zapachów, wirusów, bakterii, grzybów, alergenów i kwasów.

  Dowiedz się więcej
 • 18/02/2021 0 Komentarze
  Skąd biorą się pluskwy w domu/mieszkaniu?

  Pluskwy łóżkowe jako częsty gość w domach

  Istnieje ogólne przekonanie, że wszelkiej maści pasożyty pojawiają się w miejscach zaniedbanych, brudnych, o niskim standardzie sanitarnym. Niestety jest ono błędne w przypadku pluskwy domowej (łac. Cimex lectularius), popularnie zwanej też pluskwą łóżkową.

  Dowiedz się więcej
 • Deratyzacja - młody szczur wędrowny w mieszkaniu
  30/01/2021 0 Komentarze
  Szczury w domu, czyli jak zabezpieczyć mieszkanie i dom przed szczurami

  Jak pozbyć się szczurów z domu, piwnicy, czy mieszkania? Jak zabezpieczyć prawidłowo mieszkanie przed szczurami? Wyjaśniamy jak skutecznie pozbyć się szczurów oraz jak skutecznie zabezpieczyć mieszkania, domy, piwnice i magazyny przed gryzoniami. Prewencja jest równie ważna jak właściwa deratyzacja i usuwanie gniazd szczurów.

  Dowiedz się więcej
 • Zamgławianie, dezynfekcja i ozonowanie
  29/12/2020 0 Komentarze
  Dezynfekcja łączona, czyli zamgławianie oraz ozonowanie

  Skuteczna dezynfekcja może opierać się na jednej metodzie lub połączeniu kilku metod dezynfekcji. Często stosujemy łączone metody dezynfekcji - zamgławianie alkoholowymi preparatami powierzchniowo czynnymi oraz ozonowanie. Użycie dwóch metod pozwala na dokładniejsze oczyszczenie powierzchni oraz usunięcie nawet tych drobnoustrojów, które wykazują odporność na jedną z metod.

  Dowiedz się więcej